Dvě nejoblíbenější kapely podle Tomáše

Jsem rocker Tomáš z Moravy, tělem i duší. Je mi 25 let a snažím se užívat života, jak nejvíc to jde. Miluji svou práci, dělám řidiče pro jednu závodní firmu a mezi mé koníčky patří cestování a hlavně hudba a tou je rock. Jsem velkým fanouškem, a proto bych Vás chtěl obeznámit s mými nejoblíbenějšími rockovými kapelami, třeba budou stejné jako Vaši. Hudba mi v dnešní době pandemie hodně pomáhá, když je vše zavřené, nemůžete se s rodinou, přáteli navštěvovat a vždy mě naladí na lepší notu.

Mezi první světoznámou kapelu, která mě vždy postaví na nohy a přivede na jiné myšlenky jsou Pink Floyd. Pochází z Anglie a na vrchol se dostali díky svému psychedelickému rocku. Vznikli v roce 1964, tehdy ještě pod vedením Syda Baretta, kdy ho po roce 1960 nahradil David Gilmour. Další členové kapely jsou Roger Waters, Nick Mason, Richard Wright. Jedny z jejich známých alb jsou The Dark Side of the Moon a Animals a rockovou operu The Wall. V roce 1985 došlo k rozpadu kapely, kdy zbývající členové kapely ještě v koncertování pokračovali, kdy dosáhli až do roku 1995 skvělých výsledků a stačili ještě vydat i dvě desky. V tom roce ukončili aktivní činnost. Po více jak 20.leté přestávce vydali ještě album v roce 2014 The Endless River

Další kapelu která si zaslouží v tomto článku zmínku je česká kapela Citrón. Její počátky vzniku založení sahají do 1976. Dělí se jakoby na dvě éry a to období bluesrockového Citrónu, pod vedením Petra Michalíka a druhou éru po roce 1981 hardrockový Citron, pod vedením Radimem Pařízkem do dnešní doby. Kapela měla úspěch velmi brzy v rozhlase, i v televizi. První singl „Tvých sedmnáct / Pantomima reklam“. Druhou velkou peckou je Druhý singl „Až se vrátí rokenrol / Diskžokej“. Tehdy koncertovali po celém Československu. Po roce 1994 začali opětovně hrát na festivalech a také koncertech.

Rozproudí krev každému člověku i tomu co třeba rock zrovna nic moc neříká. Na každém jejich koncertě vždy panovala skvělá atmosféra a nikdy jste nechtěli, ať skončí. Krize nastala v roce 2012 – 2013, kdy vážně onemocněl jejich člen kapely Standa Hranický a bohužel roku 2013 nemoci podléhá. V roce 2016 kapela vydává EP „Rebelie Vol. 2“ a pokračuje v koncertování společně se zpěvačkou Tanjou.