Rockové kabelky přes rameno

černá kabelka přes rameno

zdroj: nejkabelky.cz

Jen co jsem dořešil svůj nový outfit do klubů, vymyslela si přítelkyně, že si pořídí novou kabelku na koncerty a rock srazy. Když jsem vybíral do své kombinace kravatu, byla to pohoda. Chlap prostě najde dva tři eshopy, podívá se na fotku, srovná cenu a koupí. U žen je to trochu jiné. Tam nákup kabelky (patří do skupiny dámské doplňky). Dámských kabelek je jednak tisíce druhů a hlavně mám pocit, že asi tisíce eshopů jen v čr, které prodávají tento oblíbený dámský produkt. Jestli já jsem vybíral jedno krátké odpoledne, tak přítelkyně ten stejný čas potřebovala jen k základní orientaci v problematice. Módní doplněk na rockový koncert není zase tak těžké si představit. Proto bylo rozhodnuto ihned o černé barvě (hodí se k několika bílým doplňkům které nosí). Kromě barvy je základní požadavek pohodlné nošení bez nutnosti přidržovat rukou. Říká se tomu crossbody – kabelky přes rameno. Přičemž u malých kabelek tzv. psaníčka je pouze ten jeden řemínek. Jiná ucha psaníčka nemají. Psaníčka ale nesplňují nutnou velikost. Do kabelky se vám musí vlézt základní vybavení ženy. Kromě peněženky třeba trochu šminek, parfém, rtěnka, žvákačky, kapesník a já nevím co vše. Nakonec přítelkyně zvolila malou kabelku bez uší ale s odnímatelným řemínkem crossbody (přes rameno). Velikost nakonec zvolila menší proto, aby tam netahala plno zbytečností, ale pouze nutný základ na párhodinový rockový koncert. Poslední věcí je celkový vzhled a kování. To může být „zlaté“ či stříbrné. K černé se popravdě více hodí stříbrné. Samotný vzor je pak dle stylu každé ženy. takže volba vypichované květiny byla ta pravá pro tu mou.
Nad čím jsem se podivil byla cena a materiál. Kabelky již dávno nejsou vyráběny jen jako kožené. Používá se tzv. ekokůže, která je vyráběna buď z kožených odřezků nebo zcela uměle. Cena umělé kůže proti pravé je nepoměrně nižší. Více jak o polovinu. Přitom je materiál často k nerozeznání. Cena malé kabelky se pohybuje ve stokorunách. Pokud vám stačí z umělé kůže, tak se dostanete maximálně k tisícikoruně (malá kolem šesti set).
Kabelky přes rameno jsou celkem častou volbou žen, hlavně kvůli pohodlnému nošení. Na koncerty či fesťák se výborně hodí. Rozhodně zbytečně neutrácejte za drahé značkové kusy. Raději si nakupte levnější a více druhů pro každou příležitost. Žena vzala rovnou dvě (každou v jiném obchodě). Černou a bílou, kterou využije s jiným oblčením (v rock stylu nosíter prakticky pořád jen černou, případně bílou barvu).