Jak vybrat pánský kabát?

Počasí je již typicky podzimní, s čímž přirozeně souvisí také poměrně nízké teploty. Jak na ně vyzrát a přesto vypadat dostatečně elegantně? Překvapivě to není nic složitého, jelikož pomohou pánské kabáty. Jak vybrat ty pravé? Podívejte se s námi.

Začneme střihem a délkou

Rozhodně to nejdůležitější kritérium výběru, kterého bychom se měli držet. Nemusíme připomínat, že stylové pánské kabáty by nám měly v první řadě dokonale sednout. Dále je třeba zaměřit se také na jeho délku. Pokud jste vyšší postavy, nemusí být problémem ani kabáty dlouhé. Ideální je však volit střední délku – do poloviny stehem. Pokud je kabát spíše doplňkem volnočasového oblečení, rozhodně není problémem zvolit variantu kratší.

U velikosti nezapomínejte na to, že čím lépe vám kabát bude sedět, tím více vás také zahřeje. Dále neopomíjejte také vrstvy, které pod ním budete mít. Měl by mít logicky zhruba o číslo větší velikost, než je váš standard. Jedině tak bez problémů sedne.

Barvy raději neutrální

Podívejme se na možnost barevných provedení, které dnes pánské kabáty nabídnou. I v tomto směru máme z čeho vybírat. Opět platí, že pokud jde spíše o volnočasové nošení, můžeme být poněkud odvážnější. K obleku, nebo do společnosti, se naopak hodí neutrální barva. Ideálně potom její tmavší odstín. Ten konkrétní je dobré sladit s barvou kalhot, které nosíte nebo budete nosit nejčastěji. Hitem jsou dnes hlavně kabáty černé, nebo tmavě šedé. S těmi vedle nešlápnete, protože splňují požadavek na moderní pánské kabáty.

Jak je to s materiálem?

Jsou různé možnosti, od kterých se následně odvíjí jak funkční vlastnosti, tak o pohodlnost, stejně jako cena. Pokud hledáte to nejlepší na trhu, nezklamou vás pánské kabáty vyrobené třeba z vlny, nebo z kašmíru. Klasikou jsou však různé směsové materiály, které vznikly spojením několika různých variant. Určitě je dobré zůstat u těch možností, které obsahují vyšší procento vlny, jelikož jedině tak máte jistotu, že se hodí i do chladnějších dní.

Kde koupit?

Už to nemusí být jenom klasické prodejny, protože pánský kabát lze pohodlně objednat i online. A to s jistotou nejenom bohatého výběru, ale i s jistotou nízkých cen. Pokud nebude sedět, máte jako zákazníci samozřejmě jistotu, že ho lze do čtrnácti dní bez udání důvodu pohodlně vrátit, nebo vyměnit.