Oblíbené rockové kluby

Rád si občas zajdu do rockové klubu (i když jsem už otec dětí). Vyrazit ven je třeba. Popít s kámoši, poslechnout si nějaký nářez a zablbnout na place. Chodím tak jednou do měsíce. Obvykle někam do Prahy, ale už jsme vyjeli na koncert i v rámci středních Čech

Česká 1

Poměrně fajn klub v Kutné Hoře. Zde jsem byl na Voodo Header (a nějaké další kapely). Atmosféra klubu je super. Je tu čisto, přehledno a hlavně, nekouří se během koncertu, ani před ním. Klub je poslední čtyři roky provozován basskytaristou slavné kapely Sto zvířat, William Versteeg. Po nákladných rekonustrukcích starého baráku jsou interiéry takové útulné. Nehraje se jen rock, ale více hudebních žánrů.

K2

Klasika K2 funguje v Českých Budějovicích téměř 20 let. Opět je to multikulturní klub. Byli jsme tam na koncert méně známé kapely, a bylo to přes týden. Takže tam bylo mraky studentů. Bylo to fajn být mezi samými mladými lidmi (o 15 let cca). Mají suprovní novou aparaturu, díky ní si v každém místě klubu připadáte jak před reprákem. Kromě klasiky, piva a tvrdého dělají docela dobře drinky.

Kain

Víte co je nejlepší na tomhle klubu v Praze? Pivo za 27 korun. Takže si jich dáte deset a peněženka to v klidu unese. Klub funguje téměř dvacet let na Źižkově. Super je, že scénu natáčí na video a promítají na plátno. Takže i když stojíte vzadu, tak v pohodě sledujete koncert. Je to taková komornější scéna, ale moc příjemná (míst ke stání cca 100 a k sezení 60).

Jameson

Tento klub v Plzni není uplně typickým koncertním klubem. Ano koncertují, ale ne živou hudbu. Na plátno zde promítají koncerty všech možných rockových kapel. Nechlastá se zde pivo, ale pořádná whisky. A to opravdu téměř jakákoli. Dá se říct, že klub je speciálkou na tento oblíbený irský nápoj. Koncerty pouští jednou, někdy dvakrát týdně. Takže pokud si chcete dát pivko, whisky a poslechnout kvalitní hudbu nejlepších kapel světa, tak rozhodně se tu zajeďte podívat.

irský hudební klub jameson v plzni, speciálka na whisky