Stěnové designy v klubech

Každý klub má svůj specifický vzhled, který získává postupně provozem. Některé jsou fakt odporné, zaplivané pajzlíky. Černé skvrny na roky nemalovaných stěnách, prach v různých četných spárách a rozbitá podlaha, at už je na ní položeno cokoli. Nepotrpím si na nablýskané skleněné stěny a svítící podlahy, ale aspoň nějakou kulturu by každý klub mít mohl.

Podle mě nejdůležitější je pěkná stage. Na tu se totiž dívá nejvíce lidí po nejdelší čas. Pokud tam uvidí bordel, tak jej vnímají (byť jim nemusí vadit, ale vědí o něm). A když se jich na klub něco zeptá, tak mozek jim automaticky promítne, že je to nepěkný podnik. Přitom stačí doslova pár korun, aby jste pozadí za stage upravili jinak, než jen látkovým přehozem, jak to v mnoha klubech mají.

V prvé řadě je nutné sjednotit zadní stěnu do jednolité plochy. Obvykle tam jsou totiž různé výklenky, falešná okna apod. Nemusíte hned volat zedníky aby vám udělali rovnou zeď. Stačí několik velkých kusů dřevotřískových desek a ty přišroubovat bud na zeď nebo jim vyrobit nosnou konstrukci. Celou dřevěnou plochu natřete na bílo a základ pěkného pozadí je na světě.

Fototapety

Jsou oblíbeným krycím a designovým materiálem na stěny. Dnes se vyrábí kvalitní vliesové fototapety a dokonce tisknou i váš libovolný motiv. Přestože jsou skvělým řešením na stěny, za pódiem by mělo být jednolité pozadí (případně opakující se vzor) aby neupozaďovalo hrající kapelu. Docela by se mi tedy líbilo řešení pomocí pvc panelů. Jsou to vlastně plastové desky s rozměrem zhruba 100 x 50 cm, které lepíte vedle sebe. K dispozici je v Česku několik desítek vzorů. Obkladové pvc panely jsou velmi odolné, neroztrhnou se a zároven super lehke. Takže i fiktivně vyrobenou dřevotřískovou stěnu nezatíží. Už jsem kamarádovi pomáhal s instalací v kuchyni a bylo to super jednoduché. Prostě kladete za sebou a v případě potřeby ustřihnete – zkrátíte nůžkami. A který vzor vybrat do klubu? Asi bych vzal tmavší vzory kamenu či dřeva. Ty nejlépe vystihují drsňáckou atmosféru rocku.

A co by jste chtěli vy, aby vás oblíbený klub změnil ve svém interiéru?